14 Джесика Асанова 10 г. 1 мин 0 сек 2 32 т.

Оценяването става по следния начин:

• времето на преминаване през етапа се превръща в точки, пример 40 секунди = 40 точки;
  • за всяка наказателна точка се добавят по 3 секунди към времето на състезателя, пример 3 наказателни точки са равни на 9 секунди;
  • поради разликата във възрастта на състезателите, се взимат годините на най-малкия колоездач като база, и за всяка година разлика се добавят по 2 точки към сбора на състезателя, пример: състезател А е на 9 год., а състезател Б е на 12, състезател Б получава 6 точки към сбора си;
  • накрая получения резултат от точки се изважда от 100;

Местният турнир по колоездене се състои от пет отделни етапа с класиране по точки, като участникът с най-добър краен резултат ще спечели нов велосипед.

Останалите етапи от турнира, които са предвидени за месец април, включват индивидуално състезание за време на крайбрежната алея в Царево, групово колоездене за издръжливост и километри до Лозенец и обиколка на градския стадион за време. Финалът ще се проведе в началото на месец май и ще представлява състезание в градска среда.

Желаещите да се включат в състезанието по колоездене, които не са успели да го направят в първия етап, могат спокойно да го направят във втория.